Výzva občanům

Jsme to, co, do těla přijímáme – co jíme, co dýcháme. Nechceme být obětí byrokracie a obětovat zdraví svých dětí neschopnosti a alibismu zodpovědných orgánů.

Ať už žijete v blízkosti odvalu Heřmanice, ať máte v blízkosti haldy rodiny, nebo ať jste jedním z Ostravanů, kterému není lhostejné zamořování ovzduší a vod města Ostravy a jeho okolía vody, prosím nepuďte lhostejní a ozvěte se.

Naším cílem je nemlčet. Chceme rozpoutat vážnou diskusi. Chceme vymést informace z pod koberce a aktivovat stát k zodpovědnosti.

Nejsme ekologičtí aktivisté a neřešíme sekání luk v parcích. Jsme občané Heřmanic a Ostravy, rodiče a prarodiče další generace. Řešíme rizika, která prokazatelně existují a která mohou stát nás a naše nejbližší zdraví a životy.

Nepodporujte mlčením nečinnost, která státnímu podniku DIAMO nepozorovaně prochází už desítky let. Přidejte se k podpisu petice občanů za pokračování likvidaci haldy Heřmanice tím nejefektivnějším a nejekologičtějším způsobem. Nedovelte, aby stát pokračoval v utajování informací. Nedovolte, aby byl proces sanace hořícího odvalu Heřmanice zastaven.

Jde o to nejcennější co máme – život a zdraví nás a našich dětí!!!

Žijete v blízkosti haldy Heřmanice a máte zdravotní potíže onkologického charakteru, jste v současné době onkologickým pacientem nebo jste jím byl v minulosti? Kontaktujte nás na: zdravijevsechno@seznam.cz